„Czy to płaz, czy to gad?”

Dnia 19.03.2013r. odbył się warsztat przyrodniczy pt. „Czy to płaz, czy to gad?”. Nasze elfiki miały okazję dowiedzieć się jakie są różnice pomiędzy gadem a płazem. Teraz każdy z naszych wychowanków wie, że aby zaliczyć zwierzę do płazów musi ono mieć: mokrą skórę, mieszkać w wodzie i na lądzie. Natomiast aby uzyskać miano gada może mieszkać tylko na lądzie i powinno mieć zawsze suchą łuskę.
Przyzwyczailiśmy się już do tego, że pani Ania przywozi do nas rzadko spotykane zwierzątka. Tym razem mogliśmy poznać takie zwierzątka jak: agama brodata, żółw, agama błotna, gekon lamparci, aksolotl meksykański, żaba kumak, żaba szponiasta, kijanka, oraz traszka – która to w czasie zagrożenia przebija sobie skórę żebrami, gdy czuje się bezpiecznie żebra wracają na swoje miejsce a skóra zarasta.
Był to bardzo interesujący i ekscytujący warsztat, który przysporzył dzieciom wiele radości.