„Futerko jeżykowe”

Dnia 20.03.2013r. do naszego przedszkola przyjechała do nas grupa teatralna „Horyzont” ze swoim spektaklem pt. „Futerko jeżykowe”. Artyści dzięki bogatemu warsztatowi aktorskiemu przekazały dzieciom motto przednie występu brzmiące „zawsze chcę być sobą bo to jest najfajniejsze”. Spektakl przedstawiał jak to Tutus (jeżyk) chciał się pozbyć swoich kolców aby stać się delikatnym i miłym jeżykiem. Nie pomyślał jednak o tym, że owe kolce chronią go przed niebezpieczeństwami płynącymi ze strony innych zwierząt. W zmianie jeżyka Tytusa w owieczkę pomógł mu leśny chochlik, który chciał w zamian kolce jeżyka. Główny bohater szybko przekonał się, że nie powinien wchodzić w umowę ze złym chochlikiem. Na szczęści przy Tutusia cały czas czuwał jego przyjaciel Fistaszek. I dzięki jego pomocy udało się jeżykowi znów odzyskać kolce.
Małe elfiki z zaciekawianiem i ekscytacją obserwowały kolejne wydarzenia przedstawiane na scenie. Spektakl zakończył się gromkimi brawami.