Policja

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem i zdrowiem naszych wychowanków. W związku z realizowanym programem ,,Poznajemy ciekawych ludzi” postanowiliśmy zaprosić do naszego Przedszkola przedstawicieli policji z Komendy Powiatowej w Wołominie by przybliżyli nam wiedzę na temat swojej pracy oraz bezpieczeństwa.

Dlatego dziś 14 lutego naszych przedszkolaków odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wołominie. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy i jak uniknąć ugryzienia przez psa. Ustalili również z dziećmi zasady i miejsca bezpiecznej zabawy zimowej. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadające elementy odblaskowe, było też wiele pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta.

Jednak największą atrakcją i frajdą okazał się radiowóz policyjny do którego dzieci mogły wsiąść, włączyć sygnały dźwiękowe i świetlne.

Od dzisiaj na pewno żaden z Elfików nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się, jako osoba, do której można zwrócić się o pomoc.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki serdecznie podziękowali policjantom za wizytę w Przedszkolu i wręczyli pamiątkowy dyplom.