Spacerkiem po Ząbkach

W miesiącu wrześniu nasze przedszkolaki w ramach przedszkolnego projektu „Podróże po Polsce” miały możliwość zapoznania się z historią i zabytkami swojego miasta.
Najstarsze Elfy wyruszyły na poszukiwanie pomników świadczących o naszej historii.
Na jednej z pierwszych wycieczek grupa 5-6-latków udała się pod pomniki Prymasa Tysiąclecia i Karola Rychlińskiego, pierwszego dyrektora szpitala Drewnica.
Z kolei grupa 4-latków obejrzała pomnik ku czci bohaterów Ząbek i Drewnicy, postument „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” oraz pomnik Dąb czerwony ”Lolek” posadzony ku pamięci papieża-Polaka.
Ostatnim punktem wycieczek pod hasłem „śladami pomników” był stojący przy przejeździe kolejowym jeden z najstarszych obiektów Ząbek- Dwornica, do którego dotarła grupa „Leśne Elfy”.