Spotkanie z podróżnikiem

Dnia 17.04.2013r. odwiedził nasze Przedszkole niezwykły gość Pan Bogumił Rzucidło – podróżnik, który już dwukrotnie odbył podróż dookoła świata, a z tych podróży przywiózł wiele ciekawych przedmiotów.
Pan Bogumił zabrał nasze Elfiki w niezwykłą, bajkową podróż po czterech stronach świata. Oglądając barwne tkaniny- ubrania, posągi, figurki, lalki przenieśliśmy się na chwilę do Ekwadoru w Ameryce Południowej, byliśmy także w Afrykańskiej Etiopii, na Wyspie Wielkanocnej oraz w krajach południowej Azji – Indiach, Birmie i Laosie. Zapoznaliśmy się również ze zwierzętami żyjącymi z tych krajach oraz mieszkańcami i ich zwyczajami. Zwieńczeniem tej niezwykłej podróży było – przebieranie się chętnych dzieci w stroje pochodzące z podróży pana Bogumiła. Dzieci bardzo chętnie się przebierały a następnie pozowały do zdjęć.
Kto wie, może w przyszłości nasze dzielne Elfiki także wybiorą się w tak niezwykłą podróż pełną niezapomnianych wrażeń. Panu Bogumiłowi bardzo dziękujemy za tak mile spędzony czas.