Kadra

DSCF9914(1)mgr Martyna Stanisławska
Dyrektor
Publicznego Przedszkola „Przystań Elfów”

Z wykształcenia jest pedagogiem specjalnym i absolwentką studiów I i II stopnia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, ukończyła specjalizację z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dzieci, wychowania przedszkolnego oraz edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ponadto ukończyła studia podyplomowe z zarządzania w oświacie, szereg kursów i szkoleń z zakresu m.in. Treningu Umiejętności Społecznych, narzędzi diagnostycznych KORP, bajkoterapii, dogoterapii. Prywatnie prowadzi Centrum Terapii w Warszawie, a w wolnych chwilach uwielbia podróżować.

Doświadczenie zdobywała przez pierwsze lata jako nauczyciel wspomagający w kolejnych latach jako dyrektor placówek niepublicznych o charakterze integracyjnym i terapeutycznym. W swojej pracy stara się zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa i akceptacji, oraz stworzyć jak najlepsze warunki dla ich rozwoju.  Troszczy się o to, aby w Przystani Elfów, każdy miał powód do uśmiechu, czuł się potrzebny i akceptowany.

Internet (47)(Urlop od 01.02. 2022r. do 2023r.)
mgr Rosłon Żaneta

Dyrektor Publicznego Przedszkola „Przystań Elfów”

Z wykształcenia jestem absolwentką studiów pedagogicznych  I i II stopnia na kierunku – „Pedagogika przedszkolna z terapią pedagogiczną” w WSP ZNP oraz studiów podyplomowych  – „Marketing i zarządzanie oświatą”.  Prywatnie jestem mamą rocznego synka – Stasia.
Z przedszkolem związana jestem od początku jego istnienia. Przez pierwsze lata zdobywałam doświadczenie jako nauczyciel. Zdając sobie sprawę z tego, że praca z dziećmi to moja pasja. Uważam, że dzieciństwo to najważniejszy okres w życiu każdego człowieka, dlatego właśnie z tą myślą o dzieciach i dla dzieci zgodziłam się prowadzić tą placówkę, placówkę, w której na co dzień słychać dziecięcy śmiech – najpiękniejszy dźwięk na świecie. Moim założeniem jest tworzenie miejsca gdzie dzieci czują się bezpieczne i szczęśliwe, gdzie panuje atmosfera szacunku i akceptacji, gdzie każdy czuje się ważny i potrzebny. Największą nagrodą jest móc patrzeć w radosne i pełne ufności oczy „moich” dzieci, bo dzięki temu wiem, że mi się to udaje. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim miłością do dziecka i wiarą w każde z nich. Dbam o to, by  w Naszej Przystani, każde dziecko miało prawo do uśmiechu, do samodzielności, do wiary w siebie, miało praw do sukcesu ale i błędu. Staram się dbać o sferę edukacyjną przedszkolaków ale przede wszystkim dostrzegać i  zaspakajać ich potrzeby emocjonalne. Wraz z całą kadrą dokładam wszelkich starań aby odkrywać dziecięce potencjały i stwarzać warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju naszym Elfikom.

Grupa dzieci 3-letnich „Promyczki”

1111Marta Baranowska  
wychowawca grupy

Ukończyła studia licencjackie na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz Edukacja wczesnoszkolna, a także studia magisterskie na kierunku Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne (Wyższa Szkoła im. Pawła Włodkowica w Płocku).  Od zawsze jej marzeniem, była praca z dziećmi, która daje ogromną satysfakcję i radość. Jest osobą, otwartą i pozytywną. Chętnie zdobywa nowe doświadczenia. Podziwia dzieci za ich odwagę, otwartość i szczerość. Jej celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka w bezpiecznej i miłej atmosferze. Jej mottem życiowym są słowa Harolda Wilsona „Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy”.

Paulina Maksymiec-Bierut
nauczyciel wspomagający

Absolwentka studiów licencjackich o kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, oraz studiów magisterskich o kierunku terapia pedagogiczna.Nauczyciel kontraktowy. Uzyskała certyfikat I i II stopnia z zakresu diagnozy i terapii ręki, ukończony kurs pediatryczny z zakresu pierwszej pomocy. Należy do grona osób, dla których pedagogika i psychologia są pasją, a wsparcie dzieci w rozwoju ogromną satysfakcją. Prywatnie mama dwójki dzieci. Pracę z dziećmi rozpoczęła już w wieku 16 lat jako wolontariuszka w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. Pracowała również jako opiekun w świetlicy Środowiskowej i Socjoterapeutycznej z oddziałem Rehabilitacji z podopiecznymi w wieku od 5 do 15 lat.  Od 9 lat pracuje z dziećmi jako nauczyciel w przedszkolu.   Praca z dziećmi daje jej wiele satysfakcji oraz motywuje do poszukiwania twórczych metod pracy. W swoich działaniach kieruje się zasadami moralnymi i przede wszystkim dobrem dziecka. Najważniejsze jest to, aby dzieci czuły się bezpieczne i akceptowane. Uważa, że najważniejszy jest indywidualny rozwój każdego z nich.

Grupa dzieci 3-letnich „Mgiełki”

Internet (21)Magdalena Poczmańska
wychowawca grupy

Jest absolwentką Wydziału Pedagogiki o specjalności wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. Praca z dziećmi sprawia jej dużo przyjemności i satysfakcji. W pracy najbardziej lubi te momenty, kiedy u dzieci dostrzega prawdziwe zafascynowanie tematem. Cudowne jest dla niej, że może obserwować, jak każdego dnia dzieci stają się coraz bardziej samodzielne. W swojej pracy stara się zapewnić swoim podopiecznym poczucie bezpieczeństwa i akceptacji, oraz stworzyć jak najlepsze warunki dla ich rozwoju. Każde dziecko to dla Pani Magdy wielka tajemnica, którą codziennie odkrywa na nowo.

Internet (9)Anna Gajak
asystent nauczyciela

Ukończyła studia magisterskie na kierunku „Edukacja Przedszkola i Wczesnoszkolna” na Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej- Curie. Absolwentka studiów licencjackich w Wyższej Szkole Nauk Społecznych „Pedagogium” w Warszawie na kierunku „Edukacja Obronną i Bezpieczeństwo Narodowe”.  Pracowała  4 lat w żłobku. Miłośniczka plastyki, geografii i historii. Jest osobą bardzo otwartą i kreatywną, co daje jej duże możliwości podczas pracy z dziećmi.

Grupa dzieci 4-letnich „Szafirki”

Internet (26)Katarzyna Kołodziejczyk
wychowawca grupy

Absolwentka studiów licencjackich na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Obecnie kontynuuje ten kierunek w Szkole im. Pawła Włodkowica w Wyszkowie na studiach II stopnia. Praca z dziećmi jest jej powołaniem, a postępy maluchów dają motywację do dalszej pracy. Uśmiech dzieci jest dla niej najważniejszy, dlatego stara się aby każdy dzień był pełen radości, zabawy, ale też nauki przez zabawę. Jest osobą ciepłą, pełną poczucia humoru, dba o bezpieczeństwo oraz rozwój swoich podopiecznych.

Urszula KowalskaInternet (24)
asystentka nauczyciela

Ukończyłam kurs w Policealnej szkole w Warszawie o kierunku asystent nauczyciela przedszkola, oraz kurs opiekunki dziecięcej. Moim marzeniem od ,,małego” było pracować z dziećmi,a w przedszkolu pracuję już kilka lat. Bardzo lubię swoją pracę, jestem osobą ciepłą, cierpliwą i uśmiechniętą. W swojej pracy staram się otaczać dzieci troską i zrozumieniem. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą małej Zuzi.

Grupa dzieci 3-letnich „Barwniki”

44Marta Paciorek
wychowawca grupy

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Wczesna Edukacja z terapią pedagogiczną oraz studia magisterskie na kierunku Praca Socjalna na Uniwersytecie Gdańskim. Nauczyciel kontraktowy. Ukończyłam kurs animatora dziecięcego. Przez wiele lat prowadziłam warsztaty tematyczne z dziećmi w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, a także wiele eventów m.in współpracowałam z siecią kin Helios. Aktualnie kończę studia podyplomowe. Praca z dziećmi to moja wielka pasja, która przynosi mi dużo satysfakcji. Moim celem jest stworzenie takiej przestrzeni, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe.

 

DSC_3796aRóża Troszczyńka
asystentka nauczyciela

Studentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej w Wyższej Szkole Menadżerskiej. Ukończyła kurs opiekunki w żłobku oraz klubie dziecięcym. Praca z dziećmi sprawia jej ogromną radość, od najmłodszych lat czuła, że to jej powołanie. Pragnie, aby dzieci miały poczucie bezpieczeństwa oraz, aby na ich twarzach zawsze gościł uśmiech.

Grupa dzieci 4-letnich „Zefirki”

Internet (45)Niewiarowska Natalia
wychowawca grupy
pedagog specjalny

Ukończyła studia I i II stopnia w Szkole Wyższej Związku Nauczycielstwa Polskiego na kierunku pedagogika o specjalizacji wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Z nauczania czerpie radość i satysfakcję – szczególnie lubi pracę z dziećmi, ponieważ są one szczere, spontaniczne i kreatywne.

 

 DSC_4725Marta Stankowska
asystentka nauczyciela

Swoją pracę z dziećmi rozpoczęła 7 lat temu w żłobku „Przystań Elfów” . Od zawsze marzyła o pracy z dziećmi, daje jej to ogromną radość i satysfakcję. Pani Marta jest osobą miłą, uśmiechniętą, odpowiedzialną, świetnie dogaduje się z dziećmi, a dzieci ją wręcz uwielbiają.

 

DSC_4630Elwira Szewczyk
asystentka nauczyciela

Jest osobą odpowiedzialną, energiczną i otwartą. Przez kilka lat pracowała w żłobku jako opiekun. Obecnie pracuję w grupie 4 – latków. Praca z dziećmi daje jej dużo satysfakcji i radości.

 

Grupa dzieci 5-letnich „Iskierki”

Internet (32)Iza Twarowska
wychowawca grupy
pedagog specjalny

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego – kierunek edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z edukacją włączającą oraz studiów licencjackich w Wyższej Szkole Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie, na kierunku „Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną”. Dodatkowo ukończyła dwa kierunki studiów podyplomowych – pedagogika specjalna- edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika), a także pedagogika specjalna – edukacja i rehabilitacja osób z autyzmem i Zespołem Aspergera. Nauczyciel kontraktowy. Chętnie zdobywa nową wiedzę, ukończyłam kilka szkoleń m.in.. „Praca z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” , „Terapia ręki”, „Wykrywanie zaburzeń integracji sensorycznej” „Trener Umiejętności Społecznych i Poznawczych”, Arteterapia- zmysłami w emocje i wiele innych. Jest osobą ciepłą, energiczną, otwartą i pełną zapału. Praca z dziećmi to dla niej wyzwanie i niekończące się źródło radości i satysfakcji. Bardzo wysoko ceni sobie relacje z rodzicami wychowanków, które stara się budować i rozwijać poprzez codzienną rozmowę.
Jej mottem życiowym są słowa Jana Pawła II ,,Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”.

Internet (33)Patrycja Grzyb
asystentka nauczyciela

Studentka trzeciego roku studiów w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Praca z dziećmi jest dla niej spełnieniem marzeń. Spełnia się pracując z grupą. Uśmiech i rozwój dziecka jest dla niej najważniejszy. Jest otwarta na nowe doświadczenia, gotowa na dalszy rozwój zawodowy.

 

1Oliwia Dyga
asystentka nauczyciela

Studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Ukończyła kurs pomocy nauczyciela i kurs sensoraki. Swoją pracę zaczęłam prawie 3 lata temu i jest to jej powołanie. Od najmłodszych lat marzyła o pracy z dziećmi. Ma cechy pełne entuzjazmu i zapału, co bardzo podoba się dzieciom. Uśmiech i szczęście dzieci jest dla niej najważniejszym celem. Dokłada wszelkich starań, aby każde dziecko czuło się kochane i bezpieczne.

Grupa dzieci 5-letnich „Gwiazdeczki”

269969028_910261536358635_2762422381724367087_nDominika Radomska
wychowawca grupy

Ukończyła studia I stopnia na kierunku pedagogika specjalna – wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z wychowaniem przedszkolnym na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Obecnie kontynuuje studia II stopnia na specjalności edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jest osobą otwartą, cierpliwą i empatyczną. Praca z dziećmi to jej pasja, która daje jej wiele radości, inspiracji i satysfakcji. pani Dominika dąży do stworzenia przestrzeni, w której dzieci będą czuły się bezpieczne, szczęśliwe i akceptowane.

Internet (13)Natalia Kretowicz
asystentka nauczyciela

Studentka II roku studiów magisterskich na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie. Praca z dziećmi daje jej ogromną radość. Stara się by każde dziecko czuło się bezpieczne, było uśmiechnięte i akceptowane.

 

Grupa dzieci 5-6-letnich „Prymulki”

Internet (12)Karolina Wyszyńska
wychowawca grupy
pedagog specjalny

Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika rewalidacyjna i edukacja przedszkolna (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) oraz studia magisterskie na kierunku Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna (Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowkiej- Curie). Jest również nauczycielem kontraktowym. Praca z dziećmi jest dla Niej ogromną satysfakcją i spełnieniem. Pozwala czerpać radość z drobnych sukcesów przedszkolaków, uczy cierpliwości, rozwija kreatywność i wyobraźnię. A wszystkie pomysły stara się realizować w każdej wolnej chwili, razem z dziećmi.

Internet (3)Klaudia Wawryło
asystentka nauczyciela

Pani Klaudia ukończyła studia licencjackie na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Praca z dziećmi sprawia jej wielka przyjemność. Jest osoba spokojna, mającą dużo cierpliwości. Dzięki swojej empatii chętnie i indywidualnie podchodzi do każdego problemu Przedszkolaka.

 

 

271651655_989239845312604_7335493854054516684_nAleksandra Macikowska
Nauczyciel wspomagający

Pedagog specjalny Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na wydziale Nauk Pedagogicznych. Podczas studiów ukończyła specjalizację z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz pedagogikę wczesnoszkolną. Ukończyła również naukę w Policealnej Szkole Zawodowej na kierunku „Asystent osoby niepełnosprawnej”, a aktualnie zdobywa wiedzę na kierunku „Terapeuta zajęciowy”. Doświadczenie zdobywała m.in. w ośrodkach szkolno-wychowawczych, przedszkolach terapeutycznych oraz fundacjach. Podnosi swoje kwalifikacje poprzez różnorodne szkolenia, kursy i staże. Jej największe zainteresowania zawodowe skupiają się na pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, dysfunkcjami i zaburzeniami rozwoju. W swojej pracy dba przede wszystkim o indywidualne podejście do każdego dziecka, poczucie bezpieczeństwa każdego z nich i dobrą zabawę.

Grupa dzieci 6-letnich „Dzwoneczki”

Internet (2)Magdalena Niewiadomska
wychowawca grupy

Nauczyciel kontraktowy. Ukończyła studia magisterskie na Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie kierunek „Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna” oraz studia licencjackie na Wydziale Nauk Medycznych kierunek ” Zdrowie Publiczne – Promocja Zdrowia”. Rok temu podnosząc swoje kwalifikacje rozpoczęła staż na nauczyciela mianowanego. Jest osobą pozytywnie nastawioną do życia, dlatego prezentowana przez nią postawa ma korzystny wpływ na rozwój prawidłowych relacji z dziećmi. Każdego dna wita wszystkie dzieci z uśmiechem.

Internet (23)Aneta Szepietowska
asystentka nauczyciela

Pani Aneta jest osobą otwartą na nowe wyzwania, pomysłową oraz życzliwą dla dzieci i ich rodziców. Pomaga wychowawcy w zajęciach oraz dba o bezpieczeństwo dzieci, które jest dla niej priorytetem. Uwielbia pracę manualne, które dają jej dużo satysfakcji. Pani Aneta ukończyła kurs asystent nauczyciela z podstawami wczesnego rozwoju. Swoją przyszłość zawodową wiąże z pedagogiką przedszkolną.

 

 

mMarianna Khodovitska
Asystent nauczyciela wspomagający dzieci z Ukrainy 

Ukończyła Wyższą Szkołę Państwową i otrzymała wykształcenie wyższe pełne. Zdobyła kwalifikacje specjalisty rehabilitacji fizycznej oraz nauczyciela wychowania fizycznego. Jest osobą bardzo aktywną i zorganizowaną. Lubi stawiać przed sobą nowe cele i dążyć do ich realizacji. Prywatnie mama 8-letniego chłopca. W naszym przedszkolu realizuje treningi z przeszkodami (tor przeszkód z różnymi przyborami). Celem tych zajęć jest rozwijanie cech motorycznych: zwinności, szybkości, siły i koordynacji ruchowej. Swą cierpliwością, uśmiechem i wiedzą o małym człowieku wspiera jego codzienny rozwój.

 

270101302_441000647486058_2994492803476878317_nMarta Pięta
psycholog
Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas studiów ukończyła specjalizacje z zakresu psychologii klinicznej dziecka i rodziny oraz psychologii wychowawczej stosowanej. Posiada uprawnienia pedagogiczne. Doświadczenie zdobywała m.in. w ośrodkach terapeutycznych, szkolno-wychowawczych, szkołach, przedszkolach oraz fundacjach. Podnosi swoje kwalifikacje poprzez szkolenia, kursy i staże, m.in. kurs Terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w Centrum CBT oraz Staż terapeutyczny w Fundacji SYNAPSIS. Od dwóch lat współpracuje z Fundacją SYNAPSIS, prowadząc terapię indywidualną, grupową oraz konsultacje dla rodziców. Jej największe zainteresowania zawodowe koncentrują się na pracy z dziećmi z zaburzeniami w rozwoju, przejawiającymi zachowania trudne oraz ich opiekunami. Stosuje techniki i metody wywodzące się z różnych podejść terapeutycznych w zależności od indywidualnych potrzeb, za podstawę swojej pracy przyjmując niezmiennie dążenie do zbudowania i podtrzymywania pozytywnej relacji z dzieckiem opartej na zaufaniu.


Internet (20)Karcz Katarzyna

Terapeuta Integracji Sensorycznej

Jest magistrem wychowania fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pracuje w szkole podstawowej od 23 lat. Jest nauczycielem dyplomowanym. Ukończyła warsztaty przygotowujące do realizacji programu zajęć „Spójrz inaczej”, kursy z pedagogiki zabawy i organizacji dużych imprez, oraz pracy z dziećmi nadpobudliwymi i z zespołem Aspergera. Uzyskała certyfikat terapeuty SI, interesuje się integracją sensoryczną i wspomaganiem rozwoju dzieci. Uważa, że dzieci potrzebują wzoru, a nie krytyki. Ważne jest dla niej bezpieczeństwo, ponieważ sama posiada czworo dzieci i wie, że są one największym skarbem rodziców. Jest otwarta, łatwo nawiązuje kontakty, lubi pływać i podróżować.

Internet (17)Milena Długołęcka
nauczyciel języka angielskiego

Absolwentka nauczycielskiego kolegium języków obcych realizująca z pasją nauczanie najmłodszych dzieci. Doświadczenie zdobyte w wielu placówkach pozwala na skuteczne i ciekawe prowadzenie zajęć. Z radością zapoznaje młode umysły ze światem języka angielskiego. Staram się, aby zajęcia były rozwijające, kreatywne pełne radości i pozytywnej energii. Ma nadzieje że znajomość angielskiego pozwoli dzieciom w przyszłości eksplorować świat bez barier językowych. Język angielski i bałkańskie podróże to jej pasje, które stale rozwija. Prywatnie ,,świeżo upieczona” i szczęśliwa małżonka.

 244213467_342677767654064_8630198939665831609_nLucyna Sieroszewska
nauczyciel religii
Magister z pedagogiki rewalidacyjnej i edukacji przedszkolnej na UKSW oraz absolwentka podyplomowych studiów teologicznych. Jest w trakcie podyplomowych studiów Język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Pracuje obecnie jako katechetka w przedszkolu w Przystań Elfów jak również w Markach w Szkole Podstawowej i w przedszkolach. Zawód nauczyciela i katechety sprawia mi wielką radość, gdy dzieci na naszych oczach rosną i stają się mądrzejsze. Zawsze ich pytam czy były grzeczne i dobre w domu i w przedszkolu. I mam nadzieję że na takich ludzi wyrosną.

 

Goławski Krzysztof
nauczyciel gimnastyki korekcyjnej

Adrianna Włodkowska
nauczyciel rytmiki