Kadra

Internet (47)mgr Rosłon Żaneta
Dyrektor Publicznego Przedszkola „Przystań Elfów”

Z wykształcenia jestem absolwentką studiów pedagogicznych  I i II stopnia na kierunku – „Pedagogika przedszkolna z terapią pedagogiczną” w WSP ZNP oraz studiów podyplomowych  – „Marketing i zarządzanie oświatą”.  Prywatnie jestem mamą rocznego synka – Stasia.
Z przedszkolem związana jestem od początku jego istnienia. Przez pierwsze lata zdobywałam doświadczenie jako nauczyciel. Zdając sobie sprawę z tego, że praca z dziećmi to moja pasja. Uważam, że dzieciństwo to najważniejszy okres w życiu każdego człowieka, dlatego właśnie z tą myślą o dzieciach i dla dzieci zgodziłam się prowadzić tą placówkę, placówkę, w której na co dzień słychać dziecięcy śmiech – najpiękniejszy dźwięk na świecie. Moim założeniem jest tworzenie miejsca gdzie dzieci czują się bezpieczne i szczęśliwe, gdzie panuje atmosfera szacunku i akceptacji, gdzie każdy czuje się ważny i potrzebny. Największą nagrodą jest móc patrzeć w radosne i pełne ufności oczy „moich” dzieci, bo dzięki temu wiem, że mi się to udaje. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim miłością do dziecka i wiarą w każde z nich. Dbam o to, by  w Naszej Przystani, każde dziecko miało prawo do uśmiechu, do samodzielności, do wiary w siebie, miało praw do sukcesu ale i błędu. Staram się dbać o sferę edukacyjną przedszkolaków ale przede wszystkim dostrzegać i  zaspakajać ich potrzeby emocjonalne. Wraz z całą kadrą dokładam wszelkich starań aby odkrywać dziecięce potencjały i stwarzać warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju naszym Elfikom.

Grupa dzieci 3-letnich „Promyczki”

1111Marta Baranowska  
wychowawca grupy

Ukończyła studia licencjackie na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz Edukacja wczesnoszkolna, a także studia magisterskie na kierunku Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne (Wyższa Szkoła im. Pawła Włodkowica w Płocku).  Od zawsze jej marzeniem, była praca z dziećmi, która daje ogromną satysfakcję i radość. Jest osobą, otwartą i pozytywną. Chętnie zdobywa nowe doświadczenia. Podziwia dzieci za ich odwagę, otwartość i szczerość. Jej celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka w bezpiecznej i miłej atmosferze. Jej mottem życiowym są słowa Harolda Wilsona „Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy”.

11Katarzyna Pużuk
asystent nauczyciela

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku „Praca socjalna”. Ukończyła również kurs Asystenta Nauczyciela i od kilku lat realizuję się w tym zawodzie. Jest osobą pogodną, otwartą i odpowiedzialną. W pracy zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo i samodzielność dzieci. W wolnym czasie ceni sobie dobrą książkę i wycieczki rowerowe. Jej motto życiowe to słowa Anthonego Robinsa „Każde wielkie osiągnięcie zaczyna się decyzją by spróbować”.

Grupa dzieci 3-letnich „Mgiełki”

Internet (21)Magdalena Poczmańska
wychowawca grupy

Jest absolwentką Wydziału Pedagogiki o specjalności wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. Praca z dziećmi sprawia jej dużo przyjemności i satysfakcji. W pracy najbardziej lubi te momenty, kiedy u dzieci dostrzega prawdziwe zafascynowanie tematem. Cudowne jest dla niej, że może obserwować, jak każdego dnia dzieci stają się coraz bardziej samodzielne. W swojej pracy stara się zapewnić swoim podopiecznym poczucie bezpieczeństwa i akceptacji, oraz stworzyć jak najlepsze warunki dla ich rozwoju. Każde dziecko to dla Pani Magdy wielka tajemnica, którą codziennie odkrywa na nowo.

Internet (9)Anna Gajak
asystent nauczyciela

Ukończyła studia magisterskie na kierunku „Edukacja Przedszkola i Wczesnoszkolna” na Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej- Curie. Absolwentka studiów licencjackich w Wyższej Szkole Nauk Społecznych „Pedagogium” w Warszawie na kierunku „Edukacja Obronną i Bezpieczeństwo Narodowe”.  Pracowała  4 lat w żłobku. Miłośniczka plastyki, geografii i historii. Jest osobą bardzo otwartą i kreatywną, co daje jej duże możliwości podczas pracy z dziećmi.

Grupa dzieci 4-letnich „Szafirki”

Internet (26)Katarzyna Kołodziejczyk
wychowawca grupy

Absolwentka studiów licencjackich na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Obecnie kontynuuje ten kierunek w Szkole im. Pawła Włodkowica w Wyszkowie na studiach II stopnia. Praca z dziećmi jest jej powołaniem, a postępy maluchów dają motywację do dalszej pracy. Uśmiech dzieci jest dla niej najważniejszy, dlatego stara się aby każdy dzień był pełen radości, zabawy, ale też nauki przez zabawę. Jest osobą ciepłą, pełną poczucia humoru, dba o bezpieczeństwo oraz rozwój swoich podopiecznych.

243939753_291556505844805_7648170497142815808_nDominika Zalewska
asystentka nauczyciela

Absolwentka studiów licencjackich bezpieczeństwa wewnętrznego, ukończony kurs asystenta nauczyciela przedszkolnego. Przyszłość wiąże z pedagogiką. Praca w tym zawodzie daje jej dużo radości. Jest osobą o pozytywnym nastawieniu tworzącą przyjazną atmosferę. Jej atutami są cierpliwość, wrażliwość, poszerzanie wyobraźni oraz podejście indywidualne do każdego dziecka.

Grupa dzieci 3-letnich „Barwniki”

44Marta Paciorek
wychowawca grupy

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Wczesna Edukacja z terapią pedagogiczną oraz studia magisterskie na kierunku Praca Socjalna na Uniwersytecie Gdańskim. Nauczyciel kontraktowy. Ukończyłam kurs animatora dziecięcego. Przez wiele lat prowadziłam warsztaty tematyczne z dziećmi w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, a także wiele eventów m.in współpracowałam z siecią kin Helios. Aktualnie kończę studia podyplomowe. Praca z dziećmi to moja wielka pasja, która przynosi mi dużo satysfakcji. Moim celem jest stworzenie takiej przestrzeni, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe.

 

DSC_3796aRóża Troszczyńka
asystentka nauczyciela

Studentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej w Wyższej Szkole Menadżerskiej. Ukończyła kurs opiekunki w żłobku oraz klubie dziecięcym. Praca z dziećmi sprawia jej ogromną radość, od najmłodszych lat czuła, że to jej powołanie. Pragnie, aby dzieci miały poczucie bezpieczeństwa oraz, aby na ich twarzach zawsze gościł uśmiech.

Grupa dzieci 4-letnich „Zefirki”

Internet (45)Niewiarowska Natalia
wychowawca grupy
pedagog specjalny

Ukończyła studia I i II stopnia w Szkole Wyższej Związku Nauczycielstwa Polskiego na kierunku pedagogika o specjalizacji wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Z nauczania czerpie radość i satysfakcję – szczególnie lubi pracę z dziećmi, ponieważ są one szczere, spontaniczne i kreatywne.

 

 DSC_4725Marta Stankowska
asystentka nauczyciela

Swoją pracę z dziećmi rozpoczęła 7 lat temu w żłobku „Przystań Elfów” . Od zawsze marzyła o pracy z dziećmi, daje jej to ogromną radość i satysfakcję. Pani Marta jest osobą miłą, uśmiechniętą, odpowiedzialną, świetnie dogaduje się z dziećmi, a dzieci ją wręcz uwielbiają.

 

DSC_4630Elwira Szewczyk
asystentka nauczyciela

Jest osobą odpowiedzialną, energiczną i otwartą. Przez kilka lat pracowała w żłobku jako opiekun. Obecnie pracuję w grupie 4 – latków. Praca z dziećmi daje jej dużo satysfakcji i radości.

 

Grupa dzieci 5-letnich „Iskierki”

Internet (32)Iza Twarowska
wychowawca grupy
pedagog specjalny

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego – kierunek edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z edukacją włączającą oraz studiów licencjackich w Wyższej Szkole Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie, na kierunku „Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną”. Dodatkowo ukończyła dwa kierunki studiów podyplomowych – pedagogika specjalna- edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika), a także pedagogika specjalna – edukacja i rehabilitacja osób z autyzmem i Zespołem Aspergera. Nauczyciel kontraktowy. Chętnie zdobywa nową wiedzę, ukończyłam kilka szkoleń m.in.. „Praca z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” , „Terapia ręki”, „Wykrywanie zaburzeń integracji sensorycznej” „Trener Umiejętności Społecznych i Poznawczych”, Arteterapia- zmysłami w emocje i wiele innych. Jest osobą ciepłą, energiczną, otwartą i pełną zapału. Praca z dziećmi to dla niej wyzwanie i niekończące się źródło radości i satysfakcji. Bardzo wysoko ceni sobie relacje z rodzicami wychowanków, które stara się budować i rozwijać poprzez codzienną rozmowę.
Jej mottem życiowym są słowa Jana Pawła II ,,Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”.

Internet (33)Patrycja Kalita
asystentka nauczyciela

Studentka drugiego roku studiów w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Praca z dziećmi jest dla niej spełnieniem marzeń. Rok temu zaczęła realizować swoje marzenia jako opiekunka 2,5 letniej dziewczynki. Teraz spełnia się pracując z grupą. Uśmiech i rozwój dziecka jest dla niej najważniejszy. Jest otwarta na nowe doświadczenia, gotowa na dalszy rozwój zawodowy.

Oliwia Dyga
asystentka nauczyciela

Grupa dzieci 5-letnich „Gwiazdeczki”

Anna Piekarz
wychowawca grupy

Ukończyłam studia licencjackie w Szkole Wyższej Związku Nauczycielstwa Polskiego na kierunku pedagogika o specjalizacji wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna z terapia pedagogiczną. Praca z dziećmi jest dla mnie zarazem ogromnym wyzwaniem jak i przyjemnością. W pracy staram się podążać za dzieckiem, dając mu poczucie bezpieczeństwa, akceptacji oraz możliwość wszechstronnego rozwoju. W wolnym czasie pasjonuję się wizażem. Prywatnie żona i mama dwóch córek.

Internet (13)Natalia Kretowicz
asystentka nauczyciela

Studentka II roku studiów magisterskich na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie. Praca z dziećmi daje jej ogromną radość. Stara się by każde dziecko czuło się bezpieczne, było uśmiechnięte i akceptowane.

 

Grupa dzieci 5-6-letnich „Prymulki”

Internet (12)Karolina Wyszyńska
wychowawca grupy
pedagog specjalny

Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika rewalidacyjna i edukacja przedszkolna (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) oraz studia magisterskie na kierunku Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna (Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowkiej- Curie). Jest również nauczycielem kontraktowym. Praca z dziećmi jest dla Niej ogromną satysfakcją i spełnieniem. Pozwala czerpać radość z drobnych sukcesów przedszkolaków, uczy cierpliwości, rozwija kreatywność i wyobraźnię. A wszystkie pomysły stara się realizować w każdej wolnej chwili, razem z dziećmi.

Internet (3)Klaudia Wawryło
asystentka nauczyciela

Pani Klaudia ukończyła studia licencjackie na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Praca z dziećmi sprawia jej wielka przyjemność. Jest osoba spokojna, mającą dużo cierpliwości. Dzięki swojej empatii chętnie i indywidualnie podchodzi do każdego problemu Przedszkolaka.

 

 

Grupa dzieci 6-letnich „Dzwoneczki”

Internet (2)Magdalena Niewiadomska
wychowawca grupy

Nauczyciel kontraktowy. Ukończyła studia magisterskie na Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie kierunek „Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna” oraz studia licencjackie na Wydziale Nauk Medycznych kierunek ” Zdrowie Publiczne – Promocja Zdrowia”. Rok temu podnosząc swoje kwalifikacje rozpoczęła staż na nauczyciela mianowanego. Jest osobą pozytywnie nastawioną do życia, dlatego prezentowana przez nią postawa ma korzystny wpływ na rozwój prawidłowych relacji z dziećmi. Każdego dna wita wszystkie dzieci z uśmiechem.

Internet (23)Aneta Szepietowska
asystentka nauczyciela

Pani Aneta jest osobą otwartą na nowe wyzwania, pomysłową oraz życzliwą dla dzieci i ich rodziców. Pomaga wychowawcy w zajęciach oraz dba o bezpieczeństwo dzieci, które jest dla niej priorytetem. Uwielbia pracę manualne, które dają jej dużo satysfakcji. Pani Aneta ukończyła kurs asystent nauczyciela z podstawami wczesnego rozwoju. Swoją przyszłość zawodową wiąże z pedagogiką przedszkolną.

 


Internet (20)Karcz Katarzyna

Terapeuta Integracji Sensorycznej

Jest magistrem wychowania fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pracuje w szkole podstawowej od 23 lat. Jest nauczycielem dyplomowanym. Ukończyła warsztaty przygotowujące do realizacji programu zajęć „Spójrz inaczej”, kursy z pedagogiki zabawy i organizacji dużych imprez, oraz pracy z dziećmi nadpobudliwymi i z zespołem Aspergera. Uzyskała certyfikat terapeuty SI, interesuje się integracją sensoryczną i wspomaganiem rozwoju dzieci. Uważa, że dzieci potrzebują wzoru, a nie krytyki. Ważne jest dla niej bezpieczeństwo, ponieważ sama posiada czworo dzieci i wie, że są one największym skarbem rodziców. Jest otwarta, łatwo nawiązuje kontakty, lubi pływać i podróżować.

Internet (17)Milena Długołęcka
nauczyciel języka angielskiego

Absolwentka nauczycielskiego kolegium języków obcych realizująca z pasją nauczanie najmłodszych dzieci. Doświadczenie zdobyte w wielu placówkach pozwala na skuteczne i ciekawe prowadzenie zajęć. Z radością zapoznaje młode umysły ze światem języka angielskiego. Staram się, aby zajęcia były rozwijające, kreatywne pełne radości i pozytywnej energii. Ma nadzieje że znajomość angielskiego pozwoli dzieciom w przyszłości eksplorować świat bez barier językowych. Język angielski i bałkańskie podróże to jej pasje, które stale rozwija. Prywatnie ,,świeżo upieczona” i szczęśliwa małżonka.

 244213467_342677767654064_8630198939665831609_nLucyna Sieroszewska
nauczyciel religii
Magister z pedagogiki rewalidacyjnej i edukacji przedszkolnej na UKSW oraz absolwentka podyplomowych studiów teologicznych. Jest w trakcie podyplomowych studiów Język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Pracuje obecnie jako katechetka w przedszkolu w Przystań Elfów jak również w Markach w Szkole Podstawowej i w przedszkolach. Zawód nauczyciela i katechety sprawia mi wielką radość, gdy dzieci na naszych oczach rosną i stają się mądrzejsze. Zawsze ich pytam czy były grzeczne i dobre w domu i w przedszkolu. I mam nadzieję że na takich ludzi wyrosną.

Goławski Krzysztof
nauczyciel gimnastyki korekcyjnej

Adrianna Włodkowska
nauczyciel rytmiki