Urodziny Kubusia Puchatka

Dnia 16.01. W naszym przedszkolu odbyły się Urodziny Kubusia Puchatka.
Ten wspaniały miś urodził się w 1926 roku i właśnie z tej okazji ciocia Marta postanowiła urządzić mu przyjęcie, na które zaprosiła wszystkie dzieci z przedszkola.
Przedszkolaki razem ze swoimi ciociami zaśpiewały Kubusiowi na przywitanie piosenkę „Jadą, jadą misie…”. Dzieci posłuchały wierszyka o Puchatku i jego przyjaciołach po czym nastąpiły wspólne zabawy i konkursy. Między innymi dzieci skakały do mety w workach jak kangurki, tańczyły z balonami, doczepiały zgubiony ogon Kłapołuchego.
Oprócz zabaw ruchowych były także zabawy intelektualne, dzieci odpowiadały na zagadki dotyczące Kubusia Puchatka i mieszkańców Stumilowego lasu.
Po zabawach przyszedł czas na odśpiewanie „Sto lat” i wręczenia Kubusiowi własnoręcznie wykonanych prezentów. Kubuś w podzięce za piękne prezenty obdarował dzieci wspaniałym tortem i zaprosił na bal karnawałowy, który również odbędzie się z okazji jego urodzin.
Wszyscy na przyjęciu bawili się znakomicie, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie dzieci oraz ich cioć.