JERZY ZELNIK

Dnia 05 stycznia 2012r. mieliśmy zaszczyt gościć słynnego polskiego aktora telewizyjnego, filmowego, teatralnego – dyrektora artystycznego Teatru Nowego w Łodzi, Jerzego Zelnika. Dorośli z pewnością zapamiętali jego słynną rolę Ramzesa XIII w filmie Jerzego Kawalerowicza „Faraon” ,a także wielu innych kultowych polskich dziełach filmowych. Fani telenowel z pewnością kojarzą naszego gościa z postacią Pana Malickiego w serialu „Klan” oraz Jana Podhoreckiego w serialu „Rezydencja”. Dzieci natomiast postać tę, zasłużoną dla polskiej kinematografii, mogą usłyszeć jako narratora w filmie „Muminki”, „Księga Dżungli 2”. „Smerfy”, a starsze pokolenie z dobranocek z serii „Przygody Rozbójnika Rumcajsa”. Pan Jerzy Zelnik czytał specjalnie dla Dzieci z Przedszkola i żłobka „Przystań Elfów” książkę „Zima w Dolinie Muminków” . Maluchy były niezwykle zainteresowane. Wzorowa dykcja, umiejętność zainteresowania, zmiana tembru i natężenia głosu, cały wachlarz umiejętności aktorskich Pana Jerzego Zelnika przyciągnęły uwagę naszych podopiecznych i z pewnością pomogły rozbudzić niezwykle potrzebną w dzisiejszych czasach, pasję czytania. Aktor był wyjątkowo serdeczny dla dzieci. Na koniec spotkania każdy przedszkolak, a także najmłodsze „Elfiki” ze żłobka, otrzymali od artysty książeczkę z bajkami lub wierszami dla dzieci, z autografem Jerzego Zelnika. Korzystając z okazji przypominamy iż, aby wspierać rozwój, zdrowie psychiczne w nowoczesnym świecie migających ekranów telewizorów, monitorów komputerowych, aby zadbać o umysłowe i moralne zdrowie dzieci warto czytać dzieciom. Choćby 20 minut dziennie. Codziennie.