Dzień Pieczonego Ziemniaka

Dnia 27.10.2015r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pieczonego Ziemniaka. Wszystkie dzieci spotkały się na Sali gimnastycznej gdzie powitały tajemniczego gościa Króla Ziemniaka. Elfiki z zaciekawieniem słuchały jak opowiadał on swoją historię przybycia zza oceanu do Polski. Dowiedziały się jakie są inne regionalne nazwy ziemniaków oraz jak dużo potraw można z nich zrobić. Król Ziemniak przygotował dla dzieci kilka ciekawych konkurencji takich jak: przenoszenie ziemniaków na drewnianej łyżce, skok obunóż w workach, rzut ziemniakiem do celu oraz skok przez skakankę. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania na wszystkich czekał pyszny poczęstunek w postaci opiekanych ziemniaczków i frytek.