Nadleśnictwo Drewnica

Przez ostatnie dwa tygodnie kwietnia, grupy „Mgiełki”, „Prymulki”, „Iskierki”, „Dzwoneczki”, „Księżycowe Elfy” miały możliwość odwiedzić znajdujące się w naszym mieście Ząbki Nadleśnictwo Drewnica. Jednym grupom pogoda dopisał wyśmienicie innym mniej, ale każda z grup poszerzyła swoje doświadczenia o zwiedzenie tego miejsca.
Jedną z atrakcji dla naszych elfików było spotkanie w sali edukacyjnej gdzie obejrzeliśmy prezentację multimedialną nt. zwierząt żyjących w naszej okolicy. Bardzo ciekawe dla naszych przedszkolaków było usłyszenie odgłosów różnych zwierząt. Po prelekcji dzieci poszły do lasu obserwować zmiany jakie zaszły już w przyrodzie. Na zakończenie zajęć na leśnej polanie czekało na nas ognisko, w którym piekliśmy kiełbaski. Apetyty na świeżym powietrzu wszystkim dopisywał. Zajęcia były atrakcyjną formą nauki w naturalnym środowisku i obowiązkowo zostaną powtórzone w przyszłym roku.