WYJAZD DO TEATRU

Dnia 24.11.2011r. nasze kochane Elfiki wybrały się do teatru o pięknej nazwie „Teatr Moich Marzeń” na bajkę muzyczną „O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku”. Do teatru pojechaliśmy autokarem, co wzbudziło w dzieciach niesamowity przypływ pozytywnych emocji. Dzieci podczas podróży wesoło śpiewały, a w przerwach umilała im czas bajka „Wilk i zając”. Po dojechaniu do celu podróży, dzieci ustawiając się w pary pomaszerowały do sali teatralnej. Elfiki grzecznie zajęły tam swoje miejsca i w ciszy wyczekiwały pojawienia się aktorów. Spektakl rozpoczęła melodyjna piosenka, której refren stał się tematem przewodnim i była śpiewana wraz z dziećmi podczas wędrówki Czerwonego Kapturka. Dzięki fantazji twórczej autora scenariusza udało się stworzyć niepowtarzalny splot wydarzeń i występujących w nim postaci. Z natury zły wilk jest dżentelmenem, który uwielbia zapach kwiatów. Postacią, która wplątuje wilka w intrygę, wyzwalając w nim pierwotne instynkty jest podstępna wiewiórka. Dynamika z jaką została wyreżyserowana ta sztuka udzieliła się naszym kochanym Elfikom, czego dowodem były liczne wybuchy euforii i śmiechu. Dzięki tym walorom przedstawienie nie dłużyło się dzieciom, a z sali teatralnej wychodziły uśmiechnięte. Po spektaklu Elfiki miały możliwość porozmawiania z aktorami, dotknięcia ich strojów i scenerii. Zrobiliśmy piękne pamiątkowe zdjęcie. Wracając do autokaru dzieci nadal nuciły wesołe piosenki wyniesione ze spektaklu. To był dla nas pełen pozytywnych emocji dzień, przez co dzieci bardzo szybko zasnęły podczas podróży powrotnej, pozwalając sobie wrócić do wspaniałych chwil spędzonych w teatrze. Kto wie, może to w swoich snach same wcieliły się w którąś z obejrzanych postaci. Ten dzień z pewnością pozostawi Elfikom na długi czas bajkowe wspomnienia.